2002 CCRC Sprint Draw

RACE TIME EVENT ROUND BOATHOUSE SIDE COMMON SIDE NEXT RACE
1 12.30 W College 8+ 3rd&Lower 1st Downing A Sidney Sussex A 20
2 12.30 W College 8+ 3rd&Lower 1st Sidney Sussex B CCAT 21
3 12.30 W CRA 4+ Event B SF Cantabrigians 1st and 3rd Trinity 19
4 12.30 M CRA 4+ Event B SF St Neots Simoco 38
5 12.30 M CRA 4+ Event B SF Black Prince 1st and 3rd Trinity 38
6 12.30 M CRA 1X QF Kings School Ely City of Cambridge (Joyce) 59
6b 12.30 M CRA 1X QF Kings School Ely (Liucmitz) 1st and 3rd Trinity 60
7 12.30 M J16 2X SF Kings School Ely Peterborough City B 37
8 12.30 M J16 2X SF Weybridge Peterborough City A 37
9 13.00 M College 8+ 3rd & Lower 1st Sidney Sussex A Wolfson 41
10 13.00 M College 8+ 3rd & Lower 1st Sidney Sussex B Darwin A 42
11 13.00 M College 8+ 3rd & Lower 1st CCAT A 1st and 3rd Trinity B 43
12 13.00 M College 8+ 3rd & Lower 1st Darwin B Sidney Sussex C 44
13 13.00 W N4+ QF 1st and 3rd Trinity City of Cambridge A 39
14 13.00 M S2 1X QF Rob Roy (Court) Rob Roy (Davis) 50
15 13.00 M S2 1X QF Rob Roy (Shephard) Rob Roy (Grant) 51
15b 13.00 M S3 4+ SF Cambridge 99 A St Neots
16 13.30 M N2X QF Huntingdon Haileybury 83
17 13.30 M N2X QF Peterborough City A Cambridge 99s 84
18 13.30 M N2X QF Weybridge 1st and 3rd Trinity 84
19 13.30 W CRA 4+ Event B F Winner Race 3 Simoco
20 13.30 W College 8+ 3rd & Lower QF Winner Race 1 St Catherines B 64
21 13.30 W College 8+ 3rd & Lower QF Winner Race 2 Downing B 64
22 13.30 W College 8+ 3rd & Lower QF St Catherines A Girton 65
23 13.30 W College 8+ 3rd & Lower QF Pembroke Darwin 65
24 14.00 W J15 1X SF Peterborough City City of Cambridge (Joyce) 88
25 14.00 W CRA 4+ Event A SF City of Cambridge X-Press A 81
26 14.00 W J14 1X SF Peterborough City B Leys School 56
27 14.00 M J15 4X+ SF Cantabrigians Leys School 47
28 14.00 W N 1X QF City of Cambridge (Rea) CUWBC (Clark) 48
29 14.00 W N 1X QF Weybridge (Gregory) CUWBC (Evans) 48
30 14.00 W N 1X QF City of Cambridge (Barratt) CUWBC (Cadman) 49
31 14.00 W N 1X QF CUWBC (Read) CUWBC (Arrick) 49
32 14.30 M Vet B-D 1X SF St Neots E (D) Sudbury Vet C 66
33 14.30 M Vet B-D 1X SF Weybridge Vet B Sudbury Vet B 66
34 14.30 M N4+ QF Cambridge 99s Haileybury 52
35 14.30 M N4+ QF Cantabrigians X-Press C 53
36 14.30 M N4+ QF X-Press A Peterborough City 53
37 14.30 M J16 2X F Winner Race 7 Winner Race 8
38 14.30 M CRA 4+ F Winner Race 4 Winner Race 5
39 14.30 W N4+ SF Winner Race 13 City of Cambridge B 78
40 14.30 W N4+ SF Haileybury Cantabrigians 78
41 15.00 M College 8+ 3rd & Lower QF Winner Race 9 1st and 3rd Trinity A 71
42 15.00 M College 8+ 3rd & Lower QF Winner Race 10 CCAT B 71
43 15.00 M College 8+ 3rd & Lower QF Winner Race 11 1st and 3rd Trinity C 72
44 15.00 M College 8+ 3rd & Lower QF Winner Race 12 Downing 72
45 15.00 W College 8+ 1st & 2nd QF CCAT Sidney Sussex 62
46 15.00 M S3 4+ SF Black Prince Sudbury B 67
47 15.00 M J15 4X+ F Winner Race 27 Kings School Ely
48 15.00 W N 1X SF Winner Race 28 Winner Race 29 89
49 15.30 W N 1X SF Winner Race 30 Winner Race 31 89
50 15.30 M S2 1X SF Winner Race 14 Weybridge (Gower) 80
51 15.30 M S2 1X SF Winner Race 15 Rob Roy (Watson) 80
52 15.30 M N 4+ SF Winner Race 34 X-Press B 68
53 15.30 M N 4+ SF Winner Race 35 Winner Race 36 68
54 15.30 M J16 1X QF Weybridge (Lewis) Kings School Ely 74
55 15.30 M J16 1X QF Leys School A Weybridge (Murdoch) 75
56 15.30 W J14 1X F Winner Race 26 Peterborough City A
57 16.00 W CRA 8+ SF Cantabrigians Champion of the Thames A 95
58 16.00 W CRA 8+ SF Champion of the Thames B Champion of the Thames C 95
59 16.00 M CRA 1X SF Winner Race 6 1st and 3rd Trinity A 73
60 16.00 M CRA 1X SF Winner Race 6b Peterborough City 73
61 16.00 M CRA Vet C/D 8+ QF Cantabrigians Vet C Champion of the Thames Vet C 86
62 16.00 W College 8+ 1st & 2nd SF Winner Race 45 Peterhouse 100
63 16.00 W College 8+ 1st & 2nd SF St Catherines Wolfson 100
64 16.00 W College 8+ 3rd & Lower SF Winner Race 20 Winner Race 21 90
65 16.30 W College 8+ 3rd & Lower SF Winner Race 22 Winner Race 23 90
66 16.30 M Vet B-D 1X F Winner Race 32 Winner Race 33
67 16.30 M S3 4+ F Winner Race 46 Winner Race 15b
68 16.30 M N4+ F Winner Race 52 Winner Race 53
69 16.30 M J14 1X SF Weybridge (Lewis) Peterborough City (Manton) 94
70 16.30 M J14 1X SF Peterborough City (Palmer) Peterborough City (Donald) 94
71 16.30 M College 8+ 3rd & Lower SF Winner Race 41 Winner Race 42 91
72 16.30 M College 8+ 3rd & Lower SF Winner Race 43 Winner Race 44 91
73 17.00 M CRA 1X F Winner Race 59 Winner Race 60
74 17.00 M J16 1X SF Winner Race 54 City of Cambridge 97
75 17.00 M J16 1X SF Winner Race 55 Leys School B 97
76 17.00 M S2 2- SF X-Press 1st and 3rd Trinity 93
77 17.00 M S2 2- SF Curlew Huntingdon 93
78 17.00 W N 4+ F Winner Race 39 Winner Race 40
79 17.00 W CRA J 4X+ SF Cantabrigians A Leys School 92
80 17.30 M S2 1X F Winner Race 50 Winner Race 51
81 17.30 W CRA 4+ Event A F Winner Race 25 X-Press B
82 17.30 M College 8+ 1st & 2nd SF Sidney Sussex Peterhouse 99
83 17.30 M N 2X SF Winner Race 16 Peterborough City B 98
84 17.30 M N 2X SF Winner Race 17 Winner Race 18 98
85 17.30 M CRA 8+ SF City of Cambridge Cambridge 99s 101
86 17.30 M CRA Vet C/D 8+ SF Winner Race 61 Cantabrigians Vet D 96
87 17.30 M CRA Vet C/D 8+ SF Cambridge Veterans Bedford RC 96
88 18.00 W J15 1X F Winner Race 24 Kings School Ely
89 18.00 W N 1X F Winner Race 48 Winner Race 49
90 18.00 W College 8+ 3rd & Lower F Winner Race 64 Winner Race 65
91 18.00 M College 8+ 3rd & Lower F Winner Race 71 Winner Race 72
92 18.00 W CRA J4X+ F Winner Race 79 Cantabrigians B
93 18.00 M S2 2- F Winner Race 76 Winner Race 77
94 18.00 M J14 1X F Winner Race 69 Winner Race 70
95 18.30 W CRA 8+ F Winner Race 57 Winner Race 58
96 18.30 M CRA Vet C/D 8+ F Winner Race 86 Winner Race 87
97 18.30 M J16 1X F Winner Race 74 Winner Race 75
98 18.30 M N 2X F Winner Race 83 Winner Race 84
99 18.30 M College 8+ 1st & 2nd F Winner Race 82 Pembroke
100 18.30 W College 8+ 1st & 2nd F Winner Race 62 Winner Race 63
101 18.30 M CRA 8+ F Winner Race 85 Rob Roy